e
sv

Bodrum’da Denize Nerede Girilir?

233 Okunma — 30 Nisan 2022 14:27
Bodrum'da Denize Nerede Girilir
avatar

Emre Can ÖNDEŞ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Okuma Süresi: 2 Dakika

Bodrum’da denize nerede girilir? sorusunu kime sorsanız aşağı yukarı alacağınız cevap aynıdır. “Bodrum’da her yerde denize girilir”. Gerçekten de Bodrum’un marina ve gemi iskelelerinin bulunduğu bölgeleri haricinde yarımadanın hemen hemen her yerinde rahat rahat denize girilebilir.

Hemen hatırlatalım Bodrum’da halka açık plajların tamamı da ücretsizdir. Deniz kıyısına serilmiş olan şezlonglara uzanıp yer tuttuğunuzda, o şezlonglara hizmet veren kafe ya da restoran işletmecisi sizden servis yaptığı yiyecek ve içecekler için belli bir ücret ister. Özel plajmış gibi görünen yerlerde bile denize girmeniz için yine şezlong ücreti alınmaz ama yeme içme bedelleri diğerlerinden pahalı olabilir.

Plaja girmeden, kendinize şezlong beğenip yer kapmadan önce fiyatlarını kontrol etmeniz “güzel bir günün ardından yüksek fiyat ve ödeme problemi yaşamamanız için faydalı olur”. Plajın ve şezlongun ücretsiz olması zaman zaman yiyecek fiyatlarına yansıtılmaktadır. Alışveriş için dolaştığınız merkezdeki Barlar sokağı olarak anılan Cumhuriyet caddesinin hemen yanı başında sahilde bile denize girmeniz mümkün.

Paşatarlası Sahili

Eğer merkezdeyseniz 5 dakikalık yürüyüş mesafesindeki Kumbahçe sahili denize girebileceğiniz size en yakın sahildir. Halikarnas’ı geçer geçmez ulaşacağınız Paşatarlası Sahili Bodrum’un en güzel günbatımlarını da seyredebileceğiniz bir plajdır.

Bodrum Kalesi
Bodrum Kalesi

Kumbahçe’den Penguen Pastanesi’nin önünden yanından Bodrum Kalesi’ne ve sahile doğru baktığınızda bir çok cafe bar’ın önünün plaj olduğunu görürsünüz. Soğuk bir meşrubat içerek bile denize girebilirsiniz bu cafe barlarda. Bodrum’a gelirken Güvercinlik’ten başlayıp, yarımada sahillerini dolaşıp Torba’ya kadar sayısız yer denize girmeye müsait…

Gümbet Sahilleri

Her yerin de kendine göre çekiciliği, farklı bir atmosferi var. Bodrum’dan Gümbet‘e dolmuş veya taksiyle gidebilirsiniz. Sahilleri boydan boya plaj. Nerede isterseniz rahatlıkla denize girebilirsiniz. Burası daha çok gençlerin rağbet ettiği ve yabancı genç turistin en fazla olduğu bölgedir.

Diğer Sahil Bölgeleri

Ardından Bitez, Ortakent, Kargı, Bağla, Karaincir, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Göltürkbükü, Torba, Güvercinlik…  hepsi için aynı kural geçerli, nerede isterseniz orada denize girebilirsiniz.

Eğer rahatınızı seviyorsanız örneğin Torba‘da size hizmet edecek The Marmara Beach bile vardır. Keza Göltürkbükü’nde Hilton Resort‘un muhteşem plajı sizi beklemektedir. Bodrum’un bazı plajları çok ünlüdür. Xuma Yalıkavak, Dodo Yalıkavak, sarnıç Bitez, Divan Göltürkbükü, Casita Göltürkbükü gibi plajları da aynı zamanda magazin basınının da haber kaynağıdır. Moda dünyası, ünlülerin yaşamı yazın plajlardan televole programlarına aktarılır.

Bodrum’a ilk kez geldiyseniz haliyle önce şehir merkezini keşfetmek isteyeceksiniz ama Bodrum’un az önce saydığımız beldeleri birer sahil cennetidir. Her birinde, geniş plajlar ve size her türlü hizmeti vermeye hazır işletmeler bulunmaktadır. Bodrum’un Güneybatısında ise Yalıçiftlik ve Mazı yine pırıl pırıl denizleriyle ve güzel sahilleri ile sizi bekliyor. Merak etmeyin Bodrum’da plajlar hayli geniş , yer bulamayacağım diye endişelenmeyin…

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER

Sıradaki içerik:

Bodrum’da Denize Nerede Girilir?