e
sv

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

269 Okunma — 27 Nisan 2022 14:36
cilt sıkılaştırıcı maskeler
avatar

Özgür MISIRLI

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Okuma Süresi: 2 Dakika

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Cilt sıkılaştırıcı maskeler ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cildi elde etmek günümüzde her bayanın hayali.  Yanlış beslenme sonucunda, stres ve yaşlanmanında gösterdiği etkiyle cildimiz gitgide güzelliğini kaybediyor. Çoğu zaman bu durumu telafi etmek için uzmanlara başvurur ve ya çeşitli sporlar yaparak bunun önüne geçmeye çalışırız.

Bilinçsiz kullanılan kozmetik ürünleri zamanla vücudunuzun elastikliğini ortadan kaldırarak cildinizi pürüzleştirir. Böylesi bir durumda bitkisel çözümlerde faydayı aramaktansa çeşitli botox, estetik ameliyatlar, cilt gerginleştirme operasyonu ve yüze uygulanan lazerlerle çözümü bulmaktadırlar.
Aslında çeşitli bitkileri kullanarak ta pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu bitkiler aynı zamanda cildinizi besleyecek ve sağlıklı bir şekilde güzelliğinizi geri kazanacağınızdan emin olabilirsiniz.

Limon

Maliyeti ucuz aynı zamanda en etkili cilt sıkılaştırıcı maskelerden biridir. Limon cildiniz üzerindeki sivilceleri kurutup yağ oluşumunu engeller ve buda cildinizi zamanla sıkılaştırmasını sağlar.
Limon maskesi yaparak bu işlemi hızlandırabilirsiniz. Salatalık, portakal ve limonu blender yardımıyla iyice karıştırın daha sonra üç yemek kaşığı gül suyu ve iki yemek kaşığı alkol ekleyerek blenderden geçirdiğimiz malzemelerin üzerine ekliyoruz.
Bu karışımı bir cam kavanoza doldurarak ağzını kapatıp bir saat süreyle bekletelim. Karışımımız hazırlandıktan sonra sabah ve akşam olmak üzere cildinizi temizleyip yıkadıktan sonra cildinize sürerek uygulayabilirsiniz.
İşlemi hızlandırmak istiyorsanız, badem yağı veya susam yağıyla cildinize masaj yaparak daha kısa sürede cildinizi gerginleştirebilirsiniz.

Biberiye

cilt sıkılaştırıcı maskeler
cilt sıkılaştırıcı maskeler

Biberiye faydalarını övmekle bitiremeyeceğimizi söylemek isteriz. Bunlardan bir tanesi de cilt sıkılaştırıcı maskelerden biri olmasıdır. Tazesi de kurusu da yağı da her bir çöpüyle vücudumuzun en büyük dostudur. Biberiyeyi tonik olarak kullanabilirsiniz, biberiye cildinizi sıkılaştıracak ve canlın göstermesinde büyük yardımı dokunacaktır. Bir su bardağı ılık sütün içine on gram kadar biberiye ekleyerek beş dakika dinlendirin. Dinlenen karışımı süzgeçten geçirin. Vücudunuzu temizledikten sonra pamuk yardımıyla süzdüğümüz karışımla cildinizi silin. Bu karışım cildinize çok yararı olacak ve cildinizi kısa zaman sonra sıkılaştıracaktır.

Yulaf

Tüm vücudunuzun dostu olan yulaf cilt temizliği konusunda oldukça etkili bir bitkidir. Yulaf cildi temizlediği gibi siyah noktalardan da arınmanıza yardımcı olacak ve gözeneklerdeki atıkları temizleyerek cildinizin rahatlanmasını sağlayacaktır.

Maydanoz

Kendisi küçük ama marifeti büyük olan maydanoz aynı zamanda cildiniz için en sağlıklı yöntemlerden biridir. Minicik yapraklarıyla mucizelere tanıklık yaptıran maydanoz cildiniz üzerinde gerginleştirme konusunda tam bir uzman diyebiliriz. Bir bardak kadar su ısıttıktan sonra sıcak suyumuzun içine maydanoz yapraklarını ekleyin ve on dakika kadar demlenmesini bekleyin. Daha sonra demlenen suyumuzun içerisine pamuğu bandırarak göz kapaklarımızın üzerinde bekletelim on dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi kısa bir süre uygulayarak göz kapakları ve göz çevrenizdeki kırışıklıkları tamamen kaldırabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler